بندرخمیر اولین جهان شهر تالابی ایران، اعتبارنامه خود را از کنوانسیون رامسر دریافت کرد.

بندرخمیر اولین جهان شهر تالابی ایران، اعتبارنامه خود را از کنوانسیون رامسر دریافت کرد.
در چهاردهمین اجلاس جهانی کنوانسیون رامسر در ژنو سوییس، اعتبار نامه شهر تالابی برای نخستین به دو شهر ایرانی بندرخمیر در استان هرمزگان و ورزنه در استان اصفهان اعطا شد.
در این مراسم، شهردار بندرخمیر پس از دریافت اعتبارنامه در یک سخنرانی ضمن معرفی شهر و فعالیت های انجام شده در بندرخمیر، از همراهی و همدلی مردم طی این سال ها برای دستیابی به این عنوان جهانی و همچنین سازمان حفاظت محیط زیست کشور و وزارت امورخارجه بابت پیگیری ها و رایزنی ها قدردانی کرد.
بندرخمیر پیش از این، عنوان شهر یادگیرنده یونسکو را نیز کسب کرده است و از این لحاظ جایگاه بین المللی شایسته ای را برای خود ایجاد کرده است.
در حاشیه این اجلاس، ایده خلاقانه شهر تالابی یادگیرنده بر اساس تجربه جهانی بندرخمیر در قالب یک رویداد جانبی و با حضور نمایندگان کنوانسیون رامسر و شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو و با مدیریت شهرداری یندرخمیر مطرح گردید.
شهر بندرخمیر با داشتن طولانی ترین ساحل تالابی ایران، بواسطه سال ها تلاش در جهت افزایش آگاهی مردم نسبت به تالاب و جلب مشارکت های اجتماعی در حفاظت از آن، پیش‌از این نیز به عنوان اولین شهر ملی تالابی کشور معرفی شده بود.
روابط عمومی شهرداری شهر تالابی بندرخمیر

 

 

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.